تخریبچی ها
در سایه یک فرهنگ غنی و اجرایی کردن آن در اجتماع و حفظ ارزشهای مذهبی یقیناً جامعه ای سالم تر خواهیم داشت
دعای فرج
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : مهدی محمدی شاهد
نظرسنجی
نظرتان در رابطه با مطالب چیست؟

سه شنبه شانزدهم آذرماه سال 1389

 

 

 نوع مطلب : بیان مناسبتی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
شنبه سیزدهم آذرماه سال 1389

بنام خدا

پوشش زنان: یکی از مسائلی که متاسفانه بواسطه مشکلات مادی و اقتصادی و عناد با دولتمردان ، رنگ بوی سیاسی به خود گرفته حجاب و نحوه پوشش خانمها میباشد.

فرهنگ پوشش مسئله ای است که با پیشرفت انسان و دوری از عصر حجر و بی لباسی جایگاه خاص پیدا کرد و به مرور زمان در فرهنگها و ملل مختلف با توجه به محیط اجتماعی و جغرافیایی ، نوع پوششها نیز تغییر کرد .

اما در دو صده اخیر بدلیل منفعت طلبی بعضی سیاستمداران و برای آنکه مخالفانشان کمتر باشد بیشتر از گذشته برای فکر مشغولی جوانان برنامه ریزی شد و با سپر قرار دادن زنان و دختران بعنوان یک حربه قوی موفقیتهایی را به دست آوردند و با مشغول کردن جوانان به طیف غریزه جنس مخالف و سرگرم کردن آنها بقدری پیش رفتند که فساد و رفتارهای سوء اخلاقی را مثل یک قانون طرح کردند که اینگونه بودن جزء حقوق اجتماعی میباشد و به این وسیله دیگر حقوق حقه و اخلاقی اجتماعی را کمرنگتر از پیش کردند. البته اینکه آدمیزاده اسیر گمراهیهای شیطان است و گاه بدنبال یک مستمسک میگردد که خلافهای خود را توجیه کند.، در قوت گرفتن این سیاست غلط و غیر اخلاقی بی تاثیر نبود.

بهر حال هر چه بود متاسفانه تا حدودی موثر افتاد و خانمها با پوششهای نامناسب خود را عادت دادند.


بعضی از این قشر غربزده غافل از اصول اخلاقی فکر میکنند دارند با دولت مخالفت میکنند، ولی اگر این فرض هم باشد ، چرا از خود سوال نمیکنند که به چه قیمتی ؟؟؟ به قیمت بی حیایی؟؟! به قیمت سقوط از اصول اخلاقی و اجتماعی؟؟!

و متاسفانه آنقدر قبح آن از بین رفته که اکثر این قشر حتی عمل خود را یک عمل طبیعی میدانند و کار خود را غیر اخلاقی نمیبینند.  که این کار را برای اصلاح گران سخت میکنند ، چراکه باید با یک طرز تفکر مغابله کنند نه یک حرکت مدیسمی.

به نظر میرسد که باید کار فرهنگی و اجتماعی بیشتر از اعمال زور باشد . ولی باتوجه به شیوع این بیماری اخلاقی که آثار مخرب آن کم هم نیست ، نمتوان تنبیهات را کم کرد و زور را قطع کرد.

بلکه مثل بقیه جرائم باید یک حرکت توام انجام داد . و یقینا اگر خطر واقعی این بیماری برای همگان روشن شود ، همکاری عمومی نتیجه خواهد داد. چرا که نباید فکر کرد که این آتش خانه همسایه بر خانه ما آسیب نمیرساند . که اگر نباشد همت نیروهای امدادی ، یقینا خانه ما هم خواهد سوخت . و اگر نباشد همت مجریان قانون ، یقینا در کوتا ه مدت و یا دراز مدت با توجه به نوع خانواده و طرز فکر آنان  ، این بیماری اجتماعی تاثیرش را در خانواده ها میگذارد و به مرور زمان فرزندان همه ما دچار این آسیب مخرب خواهند شد . پس باید به این موضوع جدی تر برخورد گردد.

 نوع مطلب : فرهنگی و اجتماعی و هنری، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

·        یكی از معضلات اجتماعی ما ، عدم درک صحیح از ظاهر و ظاهر سازی میباشد . البته قبل از بحث اصلی چند مثال مقدماتی میزنم. فرض کنید داخل بیمارستان کارکنان مختلفی دارد که به نسبت شغلشان لباسهای رنگی و سفید مختلف ا لشکلی را دارند. و همین باعث شناسایی بهتر مراجعه کنندگان میشود.. مثال دیگر در ظاهر صورتی میباشد که با توجه با شرایط نوع ظاهر آنرا تغییر میدهیم. مثلاً برای عروسی با یک ظاهر لباسی و صورتی حاضر میشویم و برای عذا با ظاهری دیگر. بنابر این میتوان نتیجه گرفت ظاهر تا چه اندازه میتواند بیانگر حالت روحی و شغلی و شخصیت ما باشد.

·        حال سوال این استکه این ظاهری که بعضی از جوانان ما پیشه خود کرده اند حاکی از چیست که بررسی میکنیم .  و قبل از آن یک توضیح اساسی لازم است  . و آن اینکه  در خیلی اعمال زندگیمان باید به این  مسئله مهم توجه داشته باشیم که به چه قیمتی . چون وقتی از یک مسئله پشیمان میشویم معمولاً میگوییم ارزشش را نداشت . پس برای اعمالمان ارزش قائل هستیم . و باید برای این حالات ظاهری نیز نمره گذاری کنیم.

 

 

 

·        وقتی موی خود را بلند تر از حد معمول میکنند و گاه مثل زنان ،  بعضی مردها مجبورند با کش ببندند ، چند مسئله مطرح است . یا میخواهند بگویند ما پیرو مکتب خاصی هستیم که جداگانه باید ارزشهای آن مکتب بررسی گردد. یا میخواهند بگویند مرد شیکی هستیم. که ممکن است شیک بنظر برسند ولی مردانگی از آن متصور نیست . چراکه ظاهرهای مردانه متعارف با دههای اخیر به گونه ای دیگر تعریف شده است . آیا از خود سوال کرده ایدکه چرا بانیان غربی این فرهنگ تزریقی ، خود ، منظور دولت مردانشان هست ، چرا این گونه نمیگردند و اکثرقریب به اتفاق آنان  با لباس و ظاهری آراسته ومردانه میگردنند. آیا غیر این استکه خودشان هم این یاوه ها را قبول ندارند و شخصیت ظاهری مرد را چیز دیگری میدانند. پس چرا جوانان ما به این مهم بی توجه هستند نمیدانم .

 

 

·        گاهی بعضی از جوانان ما فکر می کنند هرچه بهم ریخته تر باشند و هرچه لخت تر باشند نشانه طرقی ، پیشرفت ، سواد و اینگونه مسائل است که با توجه به توضیح قبلی ، قابل درک است که نشانه جهل میباشد ، و اما سوال دیگر از همین جوانان :  به همین میزان که میخواهید زنان دیگران را لخت  و بی حیا و رفیق باز ببینید . آیا حاضرید خواهر و مادر و زن خودتان را در اختیار لذت دیگران قرار دهید .

·        سوال دیگر : چرا وقتی خواستگاری میروید دنبال یک نجیب و سر به زیر و خانواده دار و خانه دار و سالم هستید . اگر آنطوری خوب است و شعار اجتماعیتان آن است  ، چرا در زمان منافع خودتان دنبال مدل دیگری هستید. ....غیراز اینستکه شما هم مثل دولت مردان غربی ، خودتان این یاوه ها را قبول ندا رید .

 

 

·        مسئله دیگر که بیشتر به واقعیت نزدیک است  ، اینکه بعضی از این جوانان با این ظواهر فریبنده زن نما ، قصد فریب دختران و زنان  را دارند و اکثراً فقیرانی هستند که میخواهند با اینگونه ظاهرها بگویند ما خیلی  دارا  هستیم ، و این فریب  تا آن دختر و زن  بخواهد تحقیق کند و واقعیت را بفهمد ، گاه خیلی چیز ها را از دست میدهد ، که قابل جبران نیز نیست .

·        امیدوارم هم جوانان ما به خود شان بیایند و هم دختران و زنان این مرز و بوم هوشیار تر باشند.

 

 

 نوع مطلب : فرهنگی و اجتماعی و هنری، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

 

 

 نوع مطلب : بیان مناسبتی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

کد اهنگ جدید برای وبلاگ

 • زیارت عاشورا اوقات شرعی جنگ دفاع مقدس تاریخ روز دانشنامه عاشورا ذکر روزهای هفته آیه قرآن
  استخاره آنلاین با قرآن کریم
  

  فال حافظ

  امکانات جانبی
   
   
   
  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic